Dobrá psí škola Klenovice na Hané

Kurzy

• Socializace
  • Základní poslušnost
  • Speciální hry pro výchovu psa s různým zaměřením
  • Problémové chování psů

Dosažené úspěchy

• Šampioni republiky Anglického kokršpaněla,
  • Výstavní úspěchy s Foxteriéry, Jorkšír teriéry a Stafordšírskými bulteriéry.

Kde cvičíme

Klenovice na Hané 191, 798 23, okres Prostějov

Dobrou psí školu Klenovice na Hané?

Ahoj, moje jméno je Lucka a v roce 2024 jsem si splnila sen a rozhodla jsem se jít cestou, kterou jsem započala již ve svém pubertálním věku. Ve svých 14 letech jsem měla chovatelskou stanici s Anglickými Kokršpaněly. Dařilo se mi skvěle a tehdy s partou přítel na sídlišti v Brně se mi podařilo vycvičit své fenky jak k loveckým zkouškám tak z nich také udělat šampiony republiky. Mé sny se ovšem posunuli na vedlejší kolej z důvodu prožití jistých životních etap a i když jsme pejsky doma vždycky měli, už to nebylo hlavní náplní života. To se ovšem změnilo, když jsem si v roce 2021 koupila k naší stávající smečce opět papírového Foxteriéra – Fandu Pacičku, který mne opět přivedl do prostředí výstav a výcviky pejsků. Kvůli jeho pestré povaze ale zároveň i velké snaze člověkovi vyhovět jsem se rozhodla započít kurz výcviku psů v Dobré psí školce, kdy jsem se vrátila opět k dětskému snu, – pracovat s pejsky a jejich lidmi tak, aby byly všichni nejenom spokojení, ale aby si hlavně vzájemně rozuměli. Nelíbí se mi zároveň dnešní rutinní výcvik psů založený na respektu, již dávno nejsme v době kamenné a pejsci jsou členové rodiny tak proč by jsme se k nim tak neměli chovat? Právě koncept výcviku psů pomocí pozitivní metody mi přijde klíčový, a pro to jsem se rozhodla dát na tuhle cestu. Není to ale jen a pouze o cvičení pejsků, nýbrž i o sebekontrole, která je při výcviku velice důležitá. Práce s emocemi, správné dýchání, velká dávka trpělivosti ale hlavně nekonečné moře lásky věnované právě našim pejskům nám pomáhá k velkým pokrokům. Na prvním místě považuji vždy pochopení pejska a budování harmonického vztahu mezi ním a jeho člověkem, proto nabízím primárně tréninky založené na aktivitách, které tento vztah posilují. Důležitá je i pestrost a pojetí hry, nejlépe se všichni totiž učíme právě formou hry. Nikdo učený z nebe nespadl, ani já neusínám na vavřínech a snažím se neustále vzdělávat, ať už literaturou, kurzem, nebo právě za pomoci svých i vašich pejsků. Aktuálně jsem k zastižení kdykoliv po telefonické domluvě, na výše zmiňované adrese  budu se na vás těšit .